Přečkejte se psem zimu snadno a bez újmy
I když si mnozí lidé myslí, že psům zima nevadí, jelikož mají srst dlouhou a tlustou, opak je pravdou. Psi jsou teplomilná stvoření, která zimu rozhodně nemají zrovna v lásce. V současné době poměrně mrazivé zimy bychom měli vědět, jak zimu se psem přečkat. Zima je nejen plná faktorů, které ovlivňují psí zdraví, ale také je plná nebezpečí, které pejska mohou potkat. Přinášíme vám proto tipy, jak se psem přečkat zimu ve zdraví a bez jakékoli újmy.
Hlídejte psovi vodu, ať není dehydratovaný
Stejně jako lidé mají problém v zimě dodržovat pitný režim, i pejsci mají tentýž problém. Jelikož jim není horko, myslí si, že vodu ke svému životu nepotřebují, a tak ji nepijí. Kromě toho voda jim často během noci zamrzne a majitelé jim často nedají vodu novou v domnění, že sníh je nejlepší voda, kterou si psi obstarají sami. Jenže sníh je pro psy velmi nebezpečný, může jim přihnat nejedny žaludeční potíže. Psovi tedy jinými slovy kontrolujte jeho misku s vodou, ať neustále dostatečně pije a ať se tímto kontrolováním vyhnete případné dehydrataci.
Pokud je pes venku, ať má zateplený kotec a boudu
Pokud svého psího čtyřnohého mazlíčka neberete domů během zimy, měli byste myslet na zateplení jeho kotce nebo boudy. Do boudy by rozhodně neměl vát sníh ani vítr, zejména bouda by měla být zateplená a vyplněná dekou nebo něčím podobným.
Kotec se doporučuje zateplit ze tří stran. Pes je během zimy neustále mokrý, jeho srst ho studí a je mu nepříjemná, když je vlhká, a tak se tímto zateplením vyhnete případným nemocem.
Raději nechoďte na dlouhé procházky
Samozřejmě i během zimy potřebuje pejsek chodit na procházky. Doporučujeme se ale nechodit na dlouhé procházky, které pejska mohou unavit a nemusí ho v zimě bavit. Pokud se rozhodnete na procházku jít, doporučujeme jít zejména na takovou procházku po polní cestě. Na těch se totiž
nesetkáte s kamennou solí, která se dostává pejskovi mezi drápky a po které pejskům nepříjemně praskají peřinky na tlapkách.