Nebezpečný zápal plic. Jaké jsou příznaky nemoci?
Daleko větším strašákem, než jakým je obyčejná rýma, je rozhodně zápal plic čili pneumonie. Jedná se o velice závažné a nebezpečné onemocnění, které je infekční a k němuž dochází po fyzickém či psychickém vyčerpání. Často předchází zápalu plic i chřipka nebo třeba stres. Jak jsme zmínili, jedná se o velice nebezpečnou nemoc, která může mít na člověka šílený dopad, může mít hrozné následky. Abyste ho začali s lékařem léčit včas, je třeba odhalit příčiny nemoci.
Pokud hovoříme o zápalu plic, hovoříme o nemoci, při které se část plic naplní hlenem nebo podobnou tekutinou, kvůli čemuž dojde k uzávěru plicních sklípků a také k zablokování volného přístupu kyslíku do krve. Nemoc je třeba podchytit a vyléčit, pokud je nedoléčená nebo přechozená, člověk tímto hazarduje se svým životem.
Existuje těžší a lehčí forma zápalu plic. Těžší formou trpí obvykle senioři nad pětasedmdesát let a také děti mladší dvou let. Obě věkové skupiny potřebují při zápalu plic okamžitou hospitalizaci.
Jaké jsou příznaky zápalu plic?
Symptomy čili příznaky zápalu plic dělíme na běžné a na občasné příznaky. K běžným příznakům patří například třes, zimnice, dále také horečka, která může dosahovat až jedenačtyřiceti stupňů. Dalším běžným příznakem je bolest na prsou, zelený hlen nebo dušnost.
Co se týče občasných příznaků, k nim patří pocení, zrychlený tep nebo zrychlený dech, také blouznění či průjem. Dostavit se mohou i bolesti hlavy, bolesti svalů, namodralé rty a namodralé nehty. K občasným symptomům patří i nechutenství nebo zvracení, případně bolest břicha.
Co stojí za zápalem plic?
Nabízí se otázka, co je původcem nebezpečného zápalu plic? Jak jsme zmínili, jedná se o infekční onemocnění, za nímž stojí bakterie, viry i plísně. Zpravidla se léčí antibiotiky, neléčení může vést i k úmrtí.